Menu Logowanie

Tarcza Finansowa PFR

TARCZA FINANSOWA POLSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU 1.0 – proces reklamacyjny

W związku z wdrożeniem przez PFR procesu postępowań wyjaśniających dla decyzji w sprawie umorzenia Subwencji Finansowej ramach Tarczy PFR 1.0, poniżej przedstawiamy potrzebne dokumenty:

Procedura zgłoszeń PFR.doc

Zal. 1 do Procedury Tarcza 1.0 kategorie informacyjne.doc

Zal. 1 do Procedury Umorzenia Tarcza 1.0.doc

TARCZA FINANSOWA POLSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU
– informacja o szkoleniach dotyczących Tarczy Finansowej 1.0.

Szanowni Państwo,
rozpoczął się proces rozliczania i umarzania subwencji udzielonych w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0.
Firmy, których działalność jest wykonywana w jednym lub więcej z 54 kodów PKD będą mogły (po spełnieniu warunków formalnych) skorzystać ze 100% umorzenia subwencji.
Serdecznie zapraszamy na szkolenie online, na którym eksperci Polskiego Funduszu Rozwoju, w przejrzysty sposób przedstawią zasady rozliczania, zwrotu i umorzenia przyznanych subwencji.
Podczas szkolenia omówimy m.in.:
1. Etapy i terminy rozliczania subwencji:
• udostępnienie propozycji rozliczenia
• złożenia oświadczenia o rozliczeniu (za pośrednictwem bankowości elektronicznej)
• wydanie decyzji
• harmonogram spłat

2. Zasady umorzenia subwencji:
• ustalanie stanu zatrudnienia
• strata gotówkowa na sprzedaży (dot. wyłącznie MŚP)
• utrzymanie działalności gospodarczej
• przykładowe wyliczenie kwoty subwencji do zwrotu
• zasady zwrotu subwencji
• wcześniejsza spłata subwencji lub spłata po terminie

3. Warunki umorzenia subwencji w 100%:
• kody PKD, które uprawniają do skorzystania z całkowitego umorzenia subwencji
• wymagany spadek przychodów

4. Sytuacje, w których subwencja podlega zwrotowi w całości.
5. Postępowanie wyjaśniające.
6. Sesja pytań i odpowiedzi – zadaj pytanie ekspertowi i uzyskaj odpowiedź.

Szkolenia odbędą się w formule online za pomocą platformy PFR Transmisjeonline.pl.
Nie jest wymagana instalacja dodatkowych programów – wystarczy kliknąć na podany niżej link. W czasie szkolenia przewidziana będzie sesje pytań i odpowiedzi w formie czatu. Maksymalnie na jedno szkolenie może zalogować się 1000 uczestników. Uczestnicy będą mogli się zalogować na szkolenie najwcześniej na 10 minut przed jego rozpoczęciem, wpisując jedynie swoje imię.

18 maja w godz. 9.00 – 10.30 (dla przedsiębiorców z grupy Mikrofirm)
Link dla uczestnika: https://html.transmisjeonline.pl/673-288-768
Szkolenie będą prowadzić:
Tomasz Krygier oraz Krzysztof Słomiński – Eksperci PFR Portal PPK

21 maja w godz. 9.00 – 10.30 (dla przedsiębiorców z grupy MŚP)
Link dla uczestnika: https://html.transmisjeonline.pl/416-048-004
Szkolenie będą prowadzić:
Patryk Wyczółkowski oraz Krzysztof Słomiński – Eksperci PFR Portal PPK

TARCZA FINANSOWA POLSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU
– informacja dotycząca Tarczy Finansowej 1.0. Instrukcja – Jak złożyć wniosek o umorzenie w ramach Tarczy Finansowej PFR

Uprzejmie informujemy , że z dniem 19 kwietnia br. zostały udostępnione dla klientów Banku w wersji nieedytowalnej – jedynie do wglądu – pierwsze wnioski o umorzenie subwencji finansowych w ramach Tarczy 1.0., natomiast po 29 kwietnia br. rozpocznie się proces umorzeń subwencji, w ramach którego Beneficjenci będą mieli możliwość wypełnienia, podpisania i wysłania do PFR wniosku umorzeniowego.

W związku z powyższym, w Departamencie Klienta Korporacyjnego Banku BPS została opracowana dla Państwa klientów Instrukcja w formie Manuali, wskazująca jak wypełnić i złożyć wniosek umorzeniowy w ramach Tarczy Finansowej 1.0 przez Beneficjenta. Manuale opracowane zostały oddzielnie dla klientów MŚP i Mikro i będą wskazówką dla wszystkich zainteresowanych procesem umorzeń jak prawidłowo rozliczyć się z PFR poprzez złożenie wniosku o umorzenie. 

–> INSTRUKCJA UMORZENIA Manual MŚP.pdf

–> INSTRUKCJA UMORZENIA Manual Mikro.pdf

TARCZA FINANSOWA POLSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU
– informacja dotycząca szkoleń PFR z procesu umorzeń w ramach Tarczy Finansowej 1.0.

Uprzejmie informuję, że na stronie Polskiego Funduszu Rozwoju pojawiła się informacja o organizowaniu przez PFR od 15 kwietnia 2021 r. codziennych otwartych szkoleń online dla przedsiębiorców dotyczących zasad rozliczania i umarzania Tarczy Finansowej 1.0.
Szkolenia będą przeprowadzane oddzielnie dla przedstawicieli mikrofirm i oddzielnie dla przedstawicieli małych i średnich firm.
W trakcie bezpłatnych szkoleń zostaną przedstawione informacje o złożeniu oświadczenia o rozliczeniu się z PFR, wyliczeniu kwoty do zwrotu, warunkach jakie trzeba spełnić, aby subwencja została umorzona w 100% i inne kwestie, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Aby zapisać się na szkolenie należy dokonać rejestracji na stronie PFR pod adresem:
https://pfrportal.pl/tarcza-finansowa-pfr/

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych Klientów Banku do wzięcia udziału w szkoleniu.
Przyswojona wiedza ze szkoleń z zakresu procesu umorzeń, pozwoli wszystkim uczestnikom tego procesu na ograniczenie pojawiania się pytań i wątpliwości z nim związanych.

TARCZA FINANSOWA PFR 2.0 więcej szczegółów tutaj –> www.bskazimierzdolny.pl/tarcza-finanfowa-pfr-2-0.pl

 

INSTRUKCJI OBSŁUGI „SKŁADANIE WNIOSKÓW UMOCOWANIE BENEFICJENTA”

Manual –> Składanie Wniosku Umocowanie Beneficjenta.pdf

INFORMACJE DLA BENEFICJENTÓW UMÓW SUBWENCJI FINANSOWEJ W RAMACH TARCZY FINANSOWEJ PFR – PRZEDŁUŻONY TERMIN
DO 31 STYCZNIA 2021

Uprzejmie informujemy, że Polski Fundusz Rozwoju wydłużył termin przedstawienia przez Przedsiębiorców, którzy zawarli Umowę Subwencji Finansowej w ramach Tarczy Finansowej PFR dokumentów potwierdzających, że osoba, która zawarła Umowę była uprawniona do reprezentowania Przedsiębiorcy z 31 grudnia 2020 r. na dzień 31 stycznia 2021 r.

Jednocześnie przypominamy, że w przypadku gdy Umowa została podpisana przez właściciela firmy lub jednoosobowego reprezentanta firmy, w zależności od formy prawnej prowadzonej działalności, dokumentami potwierdzającymi są:
– pełny odpis z KRS lub
– wyciąg z CEiDG pobrany na dzień dostarczenia dokumentów do Banku.

W przypadku gdy Umowę podpisała osoba inna niż umocowana według KRS lub CEiDG lub firma posiada reprezentację wieloosobową, wymagane jest przedłożenie do Banku oprócz aktualnego/pełnego odpisu z KRS lub wyciągu z CEiDG również Pełnomocnictwa lub Oświadczenia.

Pełnomocnictwo albo Oświadczenie należy podpisać elektronicznym podpisem kwalifikowanym lub poświadczyć podpisy notarialnie.

Należy pamiętać, że:
1) Pełnomocnictwo musi być podpisane z datą nie późniejszą niż dzień złożenia wniosku o subwencję. W przypadku tej samej daty, o ważności Pełnomocnictwa decyduje godzina notarialnego poświadczenia podpisów lub złożenia ostatniego z wymaganych podpisów kwalifikowanych. W razie braku wskazania godziny poświadczenia notarialnego Pełnomocnictwo udzielone w dacie złożenia wniosku nie będzie mogło być zaakceptowane;
2) Oświadczenie musi zostać podpisane po dacie złożenia wniosku o subwencję finansową, jeśli wcześniej nie udzielono Pełnomocnictwa osobie wnioskującej.

Pełnomocnictwo/Oświadczenie podpisuje osoba lub osoby umocowane według KRS lub CEiDG. Dokumenty należy przedstawić w Banku za pośrednictwem jednego z niżej wymienionego kanału:
1. W przypadku dokumentacji (Pełnomocnictwo, Oświadczenie) opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym:
– za pośrednictwem bankowości elektronicznej wchodząc w zakładkę: Umocowanie Beneficjenta
– na adres mailowy: bs_kazimierz@data.pl
2. W przypadku dokumentacji (Pełnomocnictwo, Oświadczenie) z podpisami notarialnie poświadczonymi:
– osobiście w placówce Banku,
– przesłać pocztą na adres: 24-120 Kazimierz Dolny, ul. Rynek 14.

Wszystkie wyżej wymienione dokumenty należy złożyć w Banku w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2021 r.

W przypadku niedopełnienia ww. obowiązku konsekwencją będzie wypowiedzenie Umowy przez Fundusz PFR.

UWAGA !!!!
Dla tych z Państwa, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i osobiście zawarli Umowę, Bank samodzielnie pobrał z bazy CEiDG wydruk potwierdzający umocowanie Beneficjenta oraz przedstawił go w bankowości elektronicznej we Wniosku Umocowanie do akceptacji Przedsiębiorcy. W tym przypadku Przedsiębiorcy nic nie muszą dostarczać do Banku. Wystarczy tylko, że zalogują się do swojej bankowości elektronicznej, wejdą na Wniosek Umocowanie i zatwierdzą przedstawione tam dane w terminie do dnia 31 stycznia 2021 r.

INFORMACJE DLA BENEFICJENTÓW UMÓW SUBWENCJI FINANSOWEJ W RAMACH TARCZY FINANSOWEJ PFR

Uprzejmie przypominamy, że Przedsiębiorcy, którzy zawarli Umowę Subwencji Finansowej w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju zobowiązani są do przedstawienia w terminie do
31 grudnia 2020 r., w celu weryfikacji przez Bank, dokumentów potwierdzających, że osoba, która zawarła Umowę była uprawniona do reprezentowania Przedsiębiorcy.

W przypadku, gdy Umowa została podpisana przez osobę umocowaną, w zależności od formy prawnej prowadzonej działalności, dokumentami potwierdzającymi są:

  • informacja odpowiadająca odpisowi aktualnemu/pełnemu z Krajowego Rejestru Sądowego lub
  • wyciąg z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Natomiast w sytuacji, gdy Umowę podpisała osoba inna niż umocowana według Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub firma posiada reprezentację wieloosobową, wymagane jest przedłożenie Pełnomocnictwa lub Oświadczenia.

W/w dokumenty tj. Pełnomocnictwo albo Oświadczenie, należy opatrzyć podpisem kwalifikowanym elektronicznym lub poświadczyć podpisy notarialnie.

Należy pamiętać, że:

1) Pełnomocnictwo musi być opatrzone datą nie późniejszą niż dzień złożenia wniosku o subwencję. W przypadku tej samej daty, o ważności pełnomocnictwa decyduje godzina notarialnego poświadczenia podpisów lub złożenia ostatniego z wymaganych podpisów kwalifikowanych. W razie braku wskazania godziny poświadczenia notarialnego pełnomocnictwo udzielone w dacie złożenia wniosku nie będzie mogło być zaakceptowane;
2) Oświadczenie musi zostać wystawione po dacie złożenia wniosku o subwencję finansową, jeśli wcześniej nie udzielono pełnomocnictwa osobie wnioskującej. Oświadczenie podpisuje osoba lub osoby umocowane według Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej albo pełnomocnik.

Zarówno Pełnomocnictwo jak i Oświadczenie należy przedłożyć wraz z aktualnym/pełnym odpisem z Krajowego Rejestru Sądowego lub wydrukiem z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Dokumenty należy przedstawić w Banku za pośrednictwem jednego z niżej wymienionego kanału:

  1. W przypadku dokumentacji (Pełnomocnictwo, Oświadczenie) opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym:
    za pośrednictwem bankowości elektronicznej wchodząc na dedykowany Wniosek do Polskiego Funduszu Rozwoju,
    na adres mailowy: bs_kazimierz@data.pl
  2. W przypadku dokumentacji (Pełnomocnictwo, Oświadczenie) z podpisami notarialnie poświadczonymi:
     – osobiście w placówce Banku,
     – przesłać pocztą na adres: 24-120 Kazimierz Dolny, Rynek 14.

Wszystkie wyżej wymienione dokumenty należy złożyć w Banku w nieprzekraczalnym terminie do 31 grudnia 2020 r. W przypadku niedopełnienia ww. obowiązku konsekwencją będzie wypowiedzenie Umowy przez Fundusz PFR.

UWAGA !!!!
Dla tych z Państwa, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i osobiście zawarli Umowę, Bank samodzielnie pobierze z bazy Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej wydruk potwierdzający umocowanie Beneficjenta oraz przedstawi go w bankowości elektronicznej we Wniosku Umocowanie do akceptacji Przedsiębiorcy. W tym przypadku Przedsiębiorcy nic nie muszą dostarczać do Banku. Wystarczy tylko, że zalogują się do swojej bankowości elektronicznej, wejdą na Wniosek Umocowanie i zatwierdzą przedstawione tam dane w terminie do dnia 31 grudnia 2020 r.

INFORMACJE PODSTAWOWE

Polski Fundusz Rozwoju uruchamia Tarczę Finansową PFR – program skierowany do firm, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa. Wnioski o finansowanie w postaci częściowo bezzwrotnych subwencji w przypadku mikrofirm oraz małych i średnich firm będzie można składać poprzez system bankowości internetowej naszego Banku. Składanie wniosków rozpocznie się w ciągu najbliższych dni.

W przypadku dużych firm wnioski o pomoc można składać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie PFR (link podajemy poniżej).

Do kogo skierowany jest Program?

Tarcza Finansowa PFR kierowana jest do:

  • mikrofirm, zatrudniających na dzień 31 grudnia 2019 r. od 1 do 9 pracowników
    (bez właściciela), których roczny obrót lub suma bilansowa nie przekracza
    2 mln euro,
  • małych i średnich firm, zatrudniających na dzień 31 grudnia 2019 r. do 249 pracowników, których roczny obrót za 2019 r. nie przekracza 50 mln euro lub ich suma bilansowa w 2019 r. nie przekracza 43 mln euro,
  • dużych firm, zatrudniających na dzień 31 grudnia 2019 r. od 250 pracowników albo osiągających obrót roczny za 2019 r. powyżej 50 mln euro lub ich suma bilansowa
    w 2019 r. przekracza 43 mln euro.

 

Jak  wnioskować o subwencję?

Całość procesu, w tym otrzymanie decyzji i podpisanie umowy z PFR oraz złożenie odwołania od decyzji Funduszu odbywa się on-line w systemie transakcyjnym naszego Banku albo bezpośrednio przez formularz zamieszczony na stronie PFR (w przypadku dużych firm). Środki zostaną wypłacone w większości przypadków w ciągu kilku dni od złożenia wniosku. Firmy, które złożą wniosek za pośrednictwem systemu transakcyjnego Banku lub otrzymają subwencję w ramach Tarczy Finansowej PFR, nie ponoszą żadnych kosztów np. z tytułu prowizji bankowej czy za rozpatrzenie wniosku.

Wniosek oparty jest na oświadczeniach przedsiębiorcy, a jego weryfikację PFR przeprowadza automatycznie na podstawie danych z banków (identyfikacja, w tym numer NIP), ZUS (zatrudnienie) i Ministerstwa Finansów (m.in. przychód ze sprzedaży za poprzedni rok obrotowy dla MŚP). Po potwierdzeniu tych informacji  obliczana jest wysokość subwencji. Jeśli na podstawie dostępnych danych zostanie ona przyznana w niższej wysokości niż wnioskował przedsiębiorca, otrzyma on od Funduszu, za pośrednictwem banku, informację o przyczynach podjęcia takiej decyzji. W tej sytuacji subwencja będzie wypłacona w niższej wysokości, ustalonej przez PFR, a przedsiębiorca będzie mógł złożyć odwołanie od decyzji. Możliwość odwołania zostanie uruchomiona w systemach bankowych od 11 maja.

Jak przygotować się do złożenia wniosku?

W celu sprawnego wypełnienia wniosku, przedstawiciel firmy powinien przygotować dane, takie jak:

  • liczba zatrudnionych (w tym na umowy cywilnoprawne)
  • wysokość przychodów w danych miesiącach, które pozwolą zakwalifikować przedsiębiorstwo do grupy mikro lub małych i średnich lub dużych firm, a także wyliczyć należną kwotę subwencji

Ważne! Ponieważ podstawą weryfikacji wniosków i oświadczeń, które wpływają na przyznanie subwencji i jej wysokość, są rejestry publiczne, ważne jest, aby przedsiębiorca, który będzie się ubiegał o jej przyznanie złożył deklarację VAT w czasie, który pozwoli na jej przetworzenie i zatwierdzenie przez Ministerstwo Finansów.

Przed rozpoczęciem wypełniania wniosku warto zapoznać się również z informacjami zamieszczonymi na stronie www.pfr.pl, gdzie szczegółowo opisane są zasady Tarczy Finansowej PFR.

Z subwencji będą mogły skorzystać firmy, które dotknął spadek przychodów o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu po 1 lutego br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku w związku z COVID-19.

Subwencja dla mikrofirm

Maksymalna kwota subwencji dla mikrofirm zależy od skali spadku przychodów oraz liczby zatrudnionych i wynosić może do 324 tys. zł (średnio 70-90 tys. zł), a  do 75 proc. jej wartości może być bezzwrotne zgodnie z poniższym:

  • 25 proc. wartości jest bezzwrotne pod warunkiem kontynuowania działalności w ciągu
    12 miesięcy od jej udzielenia
  • dodatkowe 50 proc. subwencji jest bezzwrotne w zależności od poziomu utrzymania średniego zatrudnienia w okresie 12 miesięcy.

W przypadku zmniejszenia zatrudnienia procent zwrotu subwencji przez przedsiębiorcę jest odpowiednio wyższy, co ma stanowić bodziec dla beneficjentów do utrzymywania miejsc pracy. Po 12 miesiącach zaczyna się spłata ratalna reszty subwencji rozłożona na
24 miesiące.

Subwencja dla MŚP

Dla firm z sektora MŚP kwota subwencji, która stanowi 4, 6 lub 8 proc. sprzedaży rocznej w zależności od skali spadku sprzedaży, może wynieść maksymalnie 3,5 mln zł (średnio 1,9 mln zł). 75 proc. subwencji finansowej może być bezzwrotne, w tym:

  • 25 proc. pod warunkiem kontynuacji działalności
  • 25 proc. w zależności od poniesionej przez przedsiębiorstwo straty na sprzedaży,
  • dodatkowo 25 proc. w zależności od utrzymania średniego zatrudnienia w okresie
    12 miesięcy.

Zwrot subwencji przez przedsiębiorcę będzie proporcjonalnie wyższy w przypadku spadku zatrudnienia.

Subwencje dla dużych firm

Wnioski o finansowanie dla dużych firm można złożyć bezpośrednio w PFR na stronie www.pfr.pl/tarcza.

Warunkiem uzyskania wsparcia w ramach Tarczy Finansowej PFR jest prowadzenie działalności na dzień 31 grudnia 2019 r., a także niezaleganie z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne. Koniecznym warunkiem jest również posiadanie przez beneficjentów rzeczywistych firm rezydencji podatkowej w Polsce i rozliczanie podatków na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Więcej informacji na temat programu Tarcza Finansowa PFR dostępnych jest w internetowym serwisie dedykowanym Klientom Banków Spółdzielczych z Grupy BPS pod linkiem https://grupabps.pl/wsparcie-dla-klientow/ oraz na stronie Polskiego Funduszu Rozwoju www.pfr.pl/tarcza.

„Szanowni Przedsiębiorcy w trakcie składania wniosku o subwencję należy sprawdzić, czy od przesłania deklaracji VAT-7 minęły 4 dni kalendarzowe, a w przypadku podatników rozliczających się kwartalnie z VAT, co najmniej 7 dni kalendarzowych od złożenia JPK_VAT. Proces walidacji wniosków wymaga przetworzenia danych w rejestrach publicznych. Złożenie wniosku o subwencję wcześniej rodzi ryzyko jego odrzucenia przez PFR.”

Najczęściej zadawane pytania:  https://pfrsa.pl/dam/serwis-korporacyjny-pfr/documents/tarcza-finansowapfr/qa_tarcza_finansowa_top_pytania.pdf

Najczęściej zadawane pytania (Kwestionariusz): https://pfrsa.pl/dam/jcr:e7dc9444-3360-472a-bd0b-61ac5f3b55df/qa_tarcza_finansowa.pdf

Strona www Tarczy Finansowej PFR dla mikro, małych i średnich firm: https://pfrsa.pl/tarcza-finansowa-pfr/tarcza-finansowa-pfr-dla-mmsp.html

Regulamin programu Tarcza Finansowa PFR dla mikro, małych i średnich firm: https://pfrsa.pl/dam/serwis-korporacyjny-pfr/documents/tarcza-finansowa-pfr/regulamin_programu_tarcza_finansowa_pfr_dla_mmsp.pdf

Przewodnik programie dla mikro, małych i średnich firm: https://pfr.pl/dam/pfr/documents/tarcza-antykryzysowa/PFR-Przewodnik-Tarcza-Finansowa- MMSP.pdf

Na bieżąco aktualizowany dokument pytań i odpowiedzi, zawierający najczęściej zadawane pytania: https://pfrsa.pl/tarcza-finansowa-pfr/tarcza-finansowa-pfr-dla-mmsp-faq.html

Instrukcja przygotowana przez PFR, pomagająca określić liczbę pracowników w celu ustalania wysokości subwencji, a następnie jej częściowego umorzenia: https://pfrsa.pl/dam/serwis-korporacyjny-pfr/documents/tarcza-finansowa-pfr/tarcza-pfr-okreslanie-liczby-pracownikow.pdf

Informacja Ministerstwa Finansów o sposobie weryfikacji deklaracji VAT-7 bądź VAT-7K przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową: https://www.gov.pl/web/finanse/zlozenie-deklaracji-vat-niezbedne-do-wsparcia-w-ramach-tarczy-finansowej

Informacja UOKiK na temat zasad kumulacji pomocy udzielanej w ramach Tarczy Finansowej PFR dla mikrofirm i MŚP (sekcja 3.1 Komunikatu Komisji) z innymi rodzajami pomocy: https://www.uokik.gov.pl/covid19_a_pomoc_publiczna.php#faq3997

Informacja ZUS na temat postępowania w przypadku zaległości w opłacaniu składek do ZUS: https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/co-mozna-zrobic-w-przypadku-zaleglosci-w-oplacaniu-skladek-do-zus-jak-skorzystac-z-rozwiazan-tarczy-antykryzysowej-i-innych-rozwiazan-oferowanych-przez-zus-/3389036

Serwis rządowy dotyczący wszystkich dostępnych narzędzi wsparcia w ramach Traczy Antykryzysowej: https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa/

Polski Fundusz Rozwoju organizuje cyklicznie szkolenia dla klientów dotyczące Tarczy Finansowej PFR. Aby wziąć udziału w szkoleniu, przedsiębiorca musi się na to szkolenie zapisać pod poniższym linkiem: https://pfrportal.pl/tarcza-finansowa/

Kalkulator za pomocą którego przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie w ramach Tarczy Finansowej PFR mogą wyliczyć maksymalną dla siebie wysokość subwencji PFR: https://grupabps.pl/wsparcie-dlaklientow/kalkulator  

Copyright © 2018 Bank Spółdzielczy w Kazimierzu Dolnym.

Projekt i realizacja: AWESO